Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Adventní dílna 2018

  Adventní dílna a den otevřených dveří na Prusinách

  Zveme vás na tradiční adventní Den otevřených dveří ve staré škole na Prusinách. V sobotu 15. prosince 2018 od 15:00 do 18:00 budeme vyrábět lodičky z ořechových skořápek v dárkovém balení, svícny na čajové svíčky a vrkoče. Pokud si budete chtít vyrobit vrkoč nebo svícen poprosíme vás o příspěvek na materiál ve výši 60,- Kč. Také nám dejte vědět e-mailem: prunerova(zavináč)ametyst21.cz nebo do zprávy, abychom nachystali dost materiálu.
  Jako každý rok pro vás nachystáme teplé nápoje a drobné občerstvení.
  Můžete dorazit už ve 14.00 do kostela na živý betlém, který nepořádáme my, ale obec Netunice a spol.

  Číst dále
 • GreenNet

  Evropský zelený pás propojí chráněná území

  Zahajovací konference projektu DaRe to Connect proběhla 23. listopadu v Bratislavě. Hlavním tématem bylo představení cílů a prvních výsledků projektu, zejména zpracování dat z dálkového průzkumu Země pro potřeby mapování potenciálních biokoridorů a ekosystémových služeb.

  Číst dále
 • greenbelt

  Den s Greenbeltem

  V sobotu 13. října proběhne na Prusinách slavnostní zahájení projektu ochraňujícího přírodu Evropského zeleného pásu. Přijďte projekt podpořit! Bude připraven i doprovodný program. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Více se dozvíte v pozvánce.

  Číst dále
 • Logo DaRe

  Podpora Evropského zeleného pásu pokračuje

  Od června 2018 se Ametyst stal partnerem mezinárodního projektu podporujícího stabilitu a propojení chráněných území soustavy NATURA 2000 v oblasti Zeleného pásu (GreenNet) dunajského regionu. Začátkem prázdnin jsme se setkali se všemi zapojenými organizacemi v Norimberku a projekt společně odstartovali. Pro bližší informace sledujte náš web a facebook.

  Číst dále
 • Klokočínské louky

  Přírodovědné průzkumy 2018

  I v letošním roce provádíme několik přírodovědných průzkumů, které budou sloužit pro potřebu zpracování plánů péče o zvláště chráněná území, posouzení vlivů dopravních staveb na přírodu a krajinu nebo k monitoringu stavu ohrožených druhů a přírodních biotopů. Jeden z největších průzkumů zpracováváme pro stavbu „Modernizace tratě Nemanice – Protivín – Písek město. Železniční trať v tomto úseku prochází v těsné blízkosti několika zvláště chráněných území, evropsky významných lokalit a ptačích oblastí.  Při průzkumu vegetace v jarním aspektu byl v EVL Klokočínské louky zaznamenán hojný výskyt ohrožených druhů žebratky bahenní (Hottonia palustris) a bazanovce kytkokvětého (Lysimachia thyrsiflora).