Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Rokycany odpady 2019

  Třídíme, recyklujeme a předcházíme vzniku odpadu v Rokycanech

  Téměř celý listopad dojížděly naše lektorky do rokycanských mateřských škol a do 2. tříd základních škol, aby tam učily výukové programy o odpadech. Našimi programy tak prošlo během tří týdnů celkem asi 350 žáků!

  Číst dále
 • Exkurze Dráva

  Setkání projektu D2C v Chorvatsku

  Na konci října proběhlo podzimní setkání partnerů projektu D2C. Tentokrát jsme se sešli v Chorvatsku poblíž města Virovitica. Cílem setkání bylo probrat dosavadní průběh projektu, domluvit se na dalším postupu a společně vytvořit strategickou vizi pro Evropský zelený pás. Naši chorvatští kolegové pro nás nachystali zajímavou exkurzi podél řeky Drávy.

  Číst dále
 • Advent 2019

  Advent na Prusinách 2019

  Vánoce se blíží a my jako každý rok nabízíme výukový program pro školy Advent na Prusinách!

  Číst dále
 • Podzimní inverze nad Středohořím, 27.10.2019, autor Kryštof Volf

  Tetřívkův domov z ptačí perspektivy

  Zajímalo by vás jak vypadá krajina z pohledu ptáků? Nás ano, a tak jsme využili možnosti podívat se na projektové území kamerou dronu.

  Číst dále
 • Podzim 1

  Podzim ve školních zahradách

  Na podzim bývá venku zima, bláto, mokro a mlha. Často ale také skrz zbarvené stromy svítí sluníčko, pod nohama šustí spadané listí a vzduch krásně voní.  Naše lektorky vyráží s dětmi do školních zahrad nebo na Prusiny za každého počasí a užívají si s nimi podzimní přírody. Děti zkouší malovat přírodními barvami, ochutnávají podzimní plody, seznamují se se stromy nebo třeba vytváří domečky pro ježky.

  Číst dále