Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Biopoklad 04

  Biopoklad do školních zahrad

  Projekt Biopoklad do školních zahrad končí. V roce 2020 jsme díky podpoře města Plzně rozvezli do 9 školních zahrad 14 kompostérů, odučili 14 výukových programů, kterých se zúčastnilo 229 žáků. 

  Číst dále
 • Online meeting

  Online setkání k šumavským loukám

  Projekt D2C má pokračovat diskuzí nad opatřeními, které by zlepšily ekologickou konektivitu a ekosystémové služby v Pilotním regionu Bavorský les/Mühlviertel/Šumava. Bohužel nám kartami zamíchala epidemie COVID-19 a veškerá jednání se musí přesunout do virtuálního prostředí. 19. listopadu jsme proto uspořádali online setkání k šumavským loukám. Sešli jsme se s odborníky z NP Šumava, Ministerstva životního prostředí, Jihočeského kraje, Jihočeské univerzity, Masarykovy univerzity a dalších organizací.

  Číst dále
 • Biopoklad 2

  Zkoumáme s dětmi život v kompostu

  Ve školách, které se zapojily do projektu Biopoklad do školních zahrad, probíhají výukové programy zaměřené na kompostování. S dětmi porovnáváme rozdíly mezi půdou ze záhonu a čerstvým kompostem. 

  Číst dále
 • Nabídka programů listopad 2020

  Akce na výukové programy v listopadu

  Pojďte se s námi a s dětmi v listopadu na chvilku odreagovat do přírody, přijít na jiné myšlenky a využít zážitkového učení.

  Číst dále
 • Komiks tetřívek

  Zrodil se příběh o tetřívkovi

  Vytvořili jsme komiksový příběh, který seznamuje čtenáře s životem tetřívka obecného a s nástrahami, kterým dnes druh musí čelit. Povedená česká verze získala i svou německou mutaci.

  Číst dále