Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Odpady Rokycany

  Předcházíme vzniku odpadu a kompostujeme v Rokycanech

  V únoru a v březnu jsme pokračovali ve výukových programech na téma odpady v Rokycanech.

  Číst dále
 • Leták: Biopoklad

  Biopoklad do školních zahrad

  V roce 2020 realizujeme za finanční podpory města Plzeň projekt, jehož cílem je motivovat žáky i učitele ke kompostování bioodpadu.

  Číst dále
 • tetřívek 2019

  Druhý rok projektu na ochranu tetřívka v Krušných horách

  Naše práce na projektu v roce 2019 vycházela z velkého množství dosud nasbíraných dat o biotopové preferenci tetřívka obecného. Jedná se o pravidelný monitoring kohoutků tetřívka při jarním toku, celoroční vyhledávání jeho stop, trusu a peří a naše podrobné mapování projektového území z roku 2018.

  Číst dále
 • Příměstské tábory 2020

  Letní příměstské tábory 2020

  Hola, hola, léto volá a s ním i letní příměstské tábory! I letošní rok pro Vaše děti chystáme dva turnusy příměstského tábora u nás na Prusinách.

  Číst dále
 • Pracovní setkání ve Vídni

  Ani v zimě projekt D2C nezahálí

  Zimní období je pro náš projektový tým časem zpracovávání dat, vytváření podkladů pro naše kolegy například z Univerzity ve Vídni, a také plánovaní dalšího postupu v projektu. V prosinci proběhlo setkání ve Vídni, kde jsme společně s německými a rakouskými partnery plánovali opatření na ochranu krajiny Zeleného pásu podél společné hranice.

  Číst dále