Činnosti nad rámec stálé nabídky

Krom klasických zakázek se věnujeme též realizaci projektů s přesahy do občanské angažovanosti, ekovýchovy a dalších oblastí. Často se jedná o přeshraniční spolupráci.

 • Natura pro všechny

  Natura pro všechny

  2016

  Chráněné neznamená nepřístupné. Evropsky významné lokality soustavy Natura 2000 v péči místních dětí a dospělých, v souladu s lidskými zájmy, přesto zachované pro další generace. V rámci programu švýcarsko-české spolupráce vzniklo propojení ekovýchovy s ochranou přírody. Více na webech Natura pro všechny a Cesty krajinou.

 • Chráníme perlorodku

  Chráníme perlorodku

  2015 – 2016

  Jak zpříjemnit život vzácnému měkkýši na Ašsku. Praktická péče k posílení ohrožených populací perlorodky říční. Tahle sympatická škeble má i svůj web.

 • Revitalizace rašelinišť v Krušných horách

  Revitalizace rašelinišť v Krušných horách

  2013 – 2015

  Jak vrátit poškozenému rašeliništi vodu a život? Naplánovali jsme péči pro domov vzácných tetřívků, čírek, sluk a mnoha dalších druhů rašeliniště vyhledávajících. Proběhla užitečná výměna zkušeností mezi českými a německými kolegy, kteří se obnově cenných biotopů dlouhodobě věnují. Zde je Zpráva k monitoringu obratlovců ke stažení.

 • GreenNet

  GreenNet – Ekologická síť v Evropském zeleném pásu

  2011 – 2014

  Dlouhá desetiletí rozdělovala Evropu železná opona. Bývalá „území nikoho“ mezi východem a západem jsou dnes symbolem pohnuté historie, obnovených vztahů mezi státy i jednotlivými lidmi a současně překvapivě bohatým „Zeleným pásem“. Toto přírodní i kulturní dědictví si zasluhuje zvláštní pozornost. Hranice rozdělují – příroda spojuje!

  Více o projektu