Mgr. Eva Volfová

*1978

V Ametystu se zapojuji do projektů na ochranu přírody, monitoringu ohrožených druhů a příležitostně do praktické péče o cenné lokality.

jsem přes přírodovědné průzkumy, monitoring, biologická a naturová hodnocení. Ráda pomáhám při managementu lokalit.

Vystudovala jsem obor ochrana životního prostředí na PřF UK v Praze.

Můj děda byl lesák a bral mě na mapování lesnické typologie. Díky skautskému oddílu jsem prožila hodně východů a západů slunce venku, pozorovala hvězdy a co se děje v trávě. Učila jsem se kytky a učila jsem ostatní je poznávat. Na přírodovědě jsem potkala spoustu zajímavých lidí. Při mapování biotopů jsem se naučila procházet krajinou a všímat si, kde co roste a jak to roste spolu. Profesně „jedu na vlně Natury“, prožila jsem snad vše s ní spojené (mapování, navrhování lokalit, proces schvalování, jednání s Evropskou komisí ohledně nevládního návrhu doplnění lokalit, monitoring, hodnocení). Mohli jsme spoluvytvářet koncept naturového hodnocení v ČR a posunout své zkušenosti i na mezinárodní úroveň.

Mám ráda kytky, ptáky a další organismy (bezcévné rostliny, houby, ostatní zvířata, lidi). Baví mě krajina, hlavně Šumava, Krušné hory a České středohoří. Jsem na domácí ekologii (bio jídlo, drogerie a vůbec všechno).

Tři zamilované „věci“: tokání tetřívka, rozkvetlý prusinský sad a děti lezoucí po stromech.

Kontakt: volfova@ametyst21.cz, 605 702 744