Děti v mateřinkách poznávaly přírodu všemi smysly

Spolek Ametyst díky podpoře města Plzně nabídnul v uplynulých dvou letech zdarma plzeňským školkám program “Zahrada v létě”. Plzeňská neziskovka zaznamenala ze strany učitelů o výuku velký zájem.

Ametyst svůj program zaměřil hlavně na smyslové poznávání přírody ve městě, ve školkových zahradách. “Máme s prožitkovým učením nejlepší zkušenosti. Školkové děti poznávají své okolí nejen zrakem, ale je jim přirozené, že využívají hmat, čich a další smysly. Děti si náš program užívají, protože jednotlivé aktivity jsou jim blízké,” dodává lektorka Veronika Groeslová. 

Program absolvovalo 27 školkových skupin, poslední výuka proběhla 14. června 2022. Jana Pohlová, předsedkyně spolku k tomu dodává: “Kvůli epidemickým opatřením nemohly lektorky vyučovat ve dvou, jak bývá u takovýchto programů zvykem. Na druhou stranu nám to umožnilo uskutečnit vícero výuk a nabídnout program zdarma více školkám, které to velice uvítaly. Jak se říká všechno zlé je pro něco dobré.” Program, nyní už zpoplatněný, je zařazen ve stálé nabídce Spolku Ametyst.

Realizaci projektu finančně podpořilo město Plzeň prostřednictvím Fondu životního prostředí.

                                                                                procházka po smyslovém chodníčku

 

Spolek Ametyst
http://www.ametyst21.cz/zahrada-v-lete/

Kontaktní osoba: Ing. Jana Pohlová
e-mail: pohlova@ametyst21.cz
mobil: 608440557