Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • DaRe to Connect plánování

  Projekt DaRe to Connect nás volá do terénu

  Přichází jaro a projektový tým plánuje terénní průzkumy v Pilotním regionu 1. Zajímat nás bude rys ostrovid, jeřábek lesní, luční společenstva a jejich historie, vzájemná propojenost přírodních biotopů i migrační překážky. Budeme také ověřovat platnost dat získaných analýzou družicových snímků.

  Číst dále
 • Tetřívek obecný

  První rok projektu na ochranu tetřívka v Krušných horách je za námi

  V roce 2018 jsme zahájili velký projekt na ochranu tetřívka obecného v Krušných horách a udělali jsme spoustu práce zejména při mapování jeho výskytu a prostředí přímo v terénu. Co všechno, proč a jak jsme dělali, si můžete přečíst v podrobném článku.
  Naším úkolem pro další období bude zpracování plánu opatření pro tetřívka v zájmovém území.

  Číst dále
 • Zelený pás

  Děti si v Zeleném pásu užívaly sníh

  V lednu jsme podnikli s dětmi z komunitní školy a školky Holubník několik výletů do oblasti Pilotního regionu 1. Navštívili jsme prales, zkoušeli změřit obvod kmenů prastarých stromů, objevili chvostoskoky i bobry, užívali si sníh a zimní sporty, povídali si o rysech a tetřevech a prohlédli jsme si unikátní skleněný oltář.

  Číst dále
 • Adventní dílna 2018

  Adventní dílna a den otevřených dveří na Prusinách

  Zveme vás na tradiční adventní Den otevřených dveří ve staré škole na Prusinách. V sobotu 15. prosince 2018 od 15:00 do 18:00 budeme vyrábět lodičky z ořechových skořápek v dárkovém balení, svícny na čajové svíčky a vrkoče. Pokud si budete chtít vyrobit vrkoč nebo svícen poprosíme vás o příspěvek na materiál ve výši 60,- Kč. Také nám dejte vědět e-mailem: prunerova(zavináč)ametyst21.cz nebo do zprávy, abychom nachystali dost materiálu.
  Jako každý rok pro vás nachystáme teplé nápoje a drobné občerstvení.
  Můžete dorazit už ve 14.00 do kostela na živý betlém, který nepořádáme my, ale obec Netunice a spol.

  Číst dále
 • GreenNet

  Evropský zelený pás propojí chráněná území

  Zahajovací konference projektu DaRe to Connect proběhla 23. listopadu v Bratislavě. Hlavním tématem bylo představení cílů a prvních výsledků projektu, zejména zpracování dat z dálkového průzkumu Země pro potřeby mapování potenciálních biokoridorů a ekosystémových služeb.

  Číst dále