Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Školení na Horské Kvildě

  Představujeme projekt DaRe to Connect zaměstnancům NP Šumava

  Ve čtvrtek 4. dubna jsme na Horské Kvildě představili náš projekt zaměstnancům Národního parku Šumava. Povídali jsme si také o vzniku a významu Evropského zeleného pásu. Odpoledne jsme si při procházce kolem Hamerského potoka vyzkoušeli různé aktivity, kterými lze začlenit téma Evropského zeleného pásu do výukových programů pro děti.

  Číst dále
 • DaRe to Connect plánování

  Projekt DaRe to Connect nás volá do terénu

  Přichází jaro a projektový tým plánuje terénní průzkumy v Pilotním regionu 1. Zajímat nás bude rys ostrovid, jeřábek lesní, luční společenstva a jejich historie, vzájemná propojenost přírodních biotopů i migrační překážky. Budeme také ověřovat platnost dat získaných analýzou družicových snímků.

  Číst dále
 • Tetřívek obecný

  První rok projektu na ochranu tetřívka v Krušných horách je za námi

  V roce 2018 jsme zahájili velký projekt na ochranu tetřívka obecného v Krušných horách a udělali jsme spoustu práce zejména při mapování jeho výskytu a prostředí přímo v terénu. Co všechno, proč a jak jsme dělali, si můžete přečíst v podrobném článku.
  Naším úkolem pro další období bude zpracování plánu opatření pro tetřívka v zájmovém území.

  Číst dále
 • Zelený pás

  Děti si v Zeleném pásu užívaly sníh

  V lednu jsme podnikli s dětmi z komunitní školy a školky Holubník několik výletů do oblasti Pilotního regionu 1. Navštívili jsme prales, zkoušeli změřit obvod kmenů prastarých stromů, objevili chvostoskoky i bobry, užívali si sníh a zimní sporty, povídali si o rysech a tetřevech a prohlédli jsme si unikátní skleněný oltář.

  Číst dále
 • Adventní dílna 2018

  Adventní dílna a den otevřených dveří na Prusinách

  Zveme vás na tradiční adventní Den otevřených dveří ve staré škole na Prusinách. V sobotu 15. prosince 2018 od 15:00 do 18:00 budeme vyrábět lodičky z ořechových skořápek v dárkovém balení, svícny na čajové svíčky a vrkoče. Pokud si budete chtít vyrobit vrkoč nebo svícen poprosíme vás o příspěvek na materiál ve výši 60,- Kč. Také nám dejte vědět e-mailem: prunerova(zavináč)ametyst21.cz nebo do zprávy, abychom nachystali dost materiálu.
  Jako každý rok pro vás nachystáme teplé nápoje a drobné občerstvení.
  Můžete dorazit už ve 14.00 do kostela na živý betlém, který nepořádáme my, ale obec Netunice a spol.

  Číst dále