Projekt Zahrada v létě

V posledních dvou měsících loňského školního roku jsme se v Ametystu věnovali výuce v rámci projektu Zahrada v létě, který byl finančně podpořen městem Plzeň. Díky této podpoře strávily děti z plzeňských mateřských škol příjemná dopoledne ve školních zahradách, které zkoumaly a poznávaly všemi smysly. Programem děti provázela víla Letnička. S ní si děti vyzkoušely chuť léta, vyrobily si voňavý náramek nebo objevovaly různé odstíny zelené. „Ze zkušeností víme, že příroda je velmi důležitá pro fyzické a psychické zdraví dětí, navíc posílení blízkého vztahu k přírodě je základním předpokladem a motivací pro její ochranu,” přibližuje cíle programu lektorka Jana Barešová.
Ze strany mateřských škol byl o projekt velký zájem, a to i přesto, že musela být dodržována nařízená protiepidemická opatření. Za projevenou důvěru a podporu velmi děkujeme.
Díky tomu, že výuka probíhala v menších skupinkách, se nám podařilo ušetřit finanční prostředky, a můžeme tak v nabídce projektu pokračovat i v novém školním roce. Před koncem prázdnin proto oslovíme plzeňské mateřské školy a objednáme zbývající volné termíny výuky zdarma.
Veškeré informace najdete na našich webových stránkách: www.ametyst21.cz, případně na telefonním čísle 735 176 581 či e-mailu: cerna@ametyst21.cz.
Výuka bude opět probíhat za dodržování hygienických předpisů nařízených vládou a dle individuálních potřeb školy.
 
Spolek Ametyst
http://www.ametyst21.cz/zahrada-v-lete/


Realizaci projektu finančně podpořilo město Plzeň prostřednictvím Fondu životního prostředí.

logo město plzeň