Stará škola Prusiny u Nebílov

Na prusinském kopci, který pro krásný rozhled navštěvují lidé i ptáci. Naproti kostelu a faře bratrů Františkánů. Obklopená pestrými loukami, starým sadem, zahradou a malým hospodářstvím.

Dříve budova a pozemky venkovské školy. Dnes sídlo Spolku Ametyst a domov dvou rodin s dětmi. Objekt také využívá alternativní školka Holubník.

Ročně sem ze všech směrů přijíždějí autobusy se stovkami dětí, aby si užily dopoledne v malebném prostředí. Výuka v okolní přírodě a útulných třídách, které spíše připomínají venkovské světnice. Nadýchat se čerstvého vzduchu, proniknout do tajemství přírodě blízké zahrady, nakrmit kozu či ovci z vlastní ruky. Učit se venku a hravě.

Hostíme akce pro veřejnost a rodiče s dětmi. Například vánoční dílny v adventním čase, výrobu krmítek pro ptáky nebo houbařské výpravy s odborníky. Tradičně se zapojujeme do Víkendu otevřených zahrad a v září pořádáme kulturní festival Oldschool.

Každný rok pořádáme také příměstské tábory.

Rekonstrukce a zvelebování celého areálu stále pokračuje. O prusinské zahradě se více dočtete na blogu Cesty zahradou.

Od jara 2021 zde máme chovnou voliéru pro sýčka obecného.

Nejlepší bude, když přijedete. Okolí Prusin je z hlediska přírody velmi cenné, vedou přes něj turistické i naučné stezky, je přívětivé malým i velkým výletníkům, ať už se vydají pěšky či na kole.