Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Závěrečná konference projektu DaRe to Connect

  Závěrečná konference projektu DaRe to Connect

  Projekt DaRe To Connect se chýlí ke svému závěru. 10. listopadu 2021 proběhla závěrečná konference, kterou organizovali kolegové z rakouské agentury ochrany přírody. Konference proběhla on-line a zúčastnilo se jí 65 účastníků z 10 evropských zemí. Tisková zpráva je ke stažení zde.

  Číst dále
 • Příroda všech chutí

  Metodický list - poznávání přírody všemi smysly

  V našem projektu “Zahrada v létě”, který podpořilo město Plzeň, vznikl nový metodický list. Je určený především pro pedagogy jako podpora činností v zahradě, ale inspirovat se jím může kdokoliv, kdo pracuje s dětmi mladšího věku. Metodický list obsahuje tipy pro rozvoj základních lidských smyslů. Děti zážitkovou formou poznávají přírodu zejména na školní zahradě. Tento metodický list je jeden z mnoha, které náš spolek vytvořil v rámci podpořených  projektů. Stahujte na http://www.ametyst21.cz/ev/ke-stazeni/metodicke-listy/. Najdete zde metodické listy zaměřené na stromy, kompostování, zpětnou vazbu ve výuce, šelmy v české přírodě, exkurze krajinou a mnoho dalších.

 • procházka po smyslovém chodníčku

  Projekt Zahrada v létě nabízí programy i v září

  Na konci loňského školního roku jsme se v Ametystu věnovali výuce v rámci projektu Zahrada v létě, který byl finančně podpořen městem Plzeň. Díky této podpoře strávily děti z plzeňských mateřských škol příjemná dopoledne ve školních zahradách, které zkoumaly a poznávaly všemi smysly. Díky ušetřeným finančním prostředkům můžeme v nabídce pokračovat i v novém školním roce. Veškeré informace najdete na našich webových stránkách, případně na telefonním čísle 735 176 581 či e-mailu: cerna@ametyst21.cz.

  Číst dále
 • Hledáme lektora

  Hledáme lektora

  Chcete zažívat roli průvodce dětí přírodou? Hledáme posilu do našeho týmu na částečný úvazek i na externí spolupráci. Pošlete nám svůj životopis a připište, proč chcete spolupracovat právě s námi.

  Číst dále
 • E-learning

  Objevte zelené plzeňské poklady!

  V těchto dnech jsme pro vás dokončili nové internetové stránky www.plzenskepoklady.cz. Tyto stránky vznikly v projektu "E-learning a terénní programy v Plzni a okolí", který finančně podpořil Nadanční fond Zelený poklad.

  Číst dále