Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Zahrada po celý rok

  Cyklus Zahrada po celý rok

  Pojďte s námi prozkoumat svou školní zahradu během čtyř ročních období! S novým rokem nabízíme cenově výhodný balíček výukových programů Zahrada po celý rok (a )

 • Webová aplikace D2C

  Praktické výstupy projektu D2C

  Jedním z praktických výstupů projektu DaRe to Connect je webová GIS aplikace, díky které je možné pracovat s daty získanými během tříleté spolupráce. K dispozici jsou vrstvy nejen pro jednotlivé pilotní regiony, ale i pro celý Evropský zelený pás. Aplikace umožňuje zobrazení i stažení vrstev, které se týkají například vybraných ekosystémových služeb nebo ekologické konektivity a můžete ji vyzkoušet na tomto odkazu: https://bit.ly/ArcGISwebAppD2C

   

 • EV konference ptáci

  Ekovýchovná konference na téma ptáci

  Dne 4. listopadu proběhlo již tradiční celodenní setkání koordinátorů ekologické výchovy a učitelů se zájmem o ekologickou výchovu. Letošní konference byla zaměřena na téma ptáci.

  Číst dále
 • Závěrečná konference projektu DaRe to Connect

  Závěrečná konference projektu DaRe to Connect

  Projekt DaRe To Connect se chýlí ke svému závěru. 10. listopadu 2021 proběhla závěrečná konference, kterou organizovali kolegové z rakouské agentury ochrany přírody. Konference proběhla on-line a zúčastnilo se jí 65 účastníků z 10 evropských zemí. Tisková zpráva je ke stažení zde.

  Číst dále
 • Příroda všech chutí

  Metodický list - poznávání přírody všemi smysly

  V našem projektu “Zahrada v létě”, který podpořilo město Plzeň, vznikl nový metodický list. Je určený především pro pedagogy jako podpora činností v zahradě, ale inspirovat se jím může kdokoliv, kdo pracuje s dětmi mladšího věku. Metodický list obsahuje tipy pro rozvoj základních lidských smyslů. Děti zážitkovou formou poznávají přírodu zejména na školní zahradě. Tento metodický list je jeden z mnoha, které náš spolek vytvořil v rámci podpořených  projektů. Stahujte na http://www.ametyst21.cz/ev/ke-stazeni/metodicke-listy/. Najdete zde metodické listy zaměřené na stromy, kompostování, zpětnou vazbu ve výuce, šelmy v české přírodě, exkurze krajinou a mnoho dalších.