Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Výstava hub 2017

  Přijeďte na výstavu hub na Prusinách

  O víkendu 21. a 22. října pořádá Luboš Zelený ve staré škole na Prusinách již 9. ročník výstavy hub. Nachystal pro vás i poutavý doprovodný program - o tom se dozvíte víc na plakátku.

 • V řece

  Zažít přírodu bez hranic

  Ve dnech 3. až 5. května 2017 se ve starém mlýnu v Arnschwangu, kde sídlí LBV-Zentrum Mensch und Natur, sešli žáci ze 21. ZŠ z Plzně a žáci z Bad Kötzingu. Společně strávili tři dny v okolní přírodě, především v místní říční nivě, kterou intenzivně prozkoumali.

  Ačkoliv počasí pobytu venku nepřálo, nenechali se žáci ani lektoři odradit a strávili takřka veškerý čas venku. Prošli ledňáčkovu stezku řekou, kde měli možnost pocítit na vlastní kůži sílu proudu nebo klid mělčiny, a mohli se tak vžít do tamních živočichů. Věnovali se společně různým zážitkovým hrám, které byly spojeny s jazykovou animací, kdy se žáci naučili něco málo z jazyka svých sousedů. Seznámili se také s ekosystémem nivní louky a s životem pod vodou.

  Žáci společně měřili šířku říčního koryta a zkoumali jeho hloubku, což se nakonec neobešlo bez koupání. Na základě zjištěných údajů pak uměli zakreslit tvar dna říčky Chamb. Kromě přímého kontaktu s přírodou se žáci také zamysleli nad svou ekologickou stopou. Zamysleli se nad svou každodenní spotřebou a nad tím, zda mohou svým chováním ovlivnit stav našeho životního prostředí.

  Tímto česko-německým setkáním navázalo LBV-Zentrum Mensch und Natur a Ametyst na dlouholetou spolupráci v oblasti ekologické výchovy, kromě jiného také na předchozí tábor na Prusinách a česko-německou netopýří noc. Žáci měli možnost poznat blíže své sousedy prostřednictvím soustředěné práce i barvitých zážitků.

  Fotogalerii najdete zde.

  Projekt jsme uskutečnili díky finanční podpoře Plzeňského kraje.

 • Trvalkový záhon

  Prusinská zahrada žije

  V plném létě to na prusinské zahradě žije. Na trvalkovém záhonu se krmí spousta motýlů, včel, čmeláků a jiných obyvatel. Postupně zahradu upravujeme, aby mohla zase v září přivítat nové dětské návštěvníky. Sledujte, co je na zahradě nového.

 • Spolek Ametyst jede

  Spolek Ametyst jede

  S rokem 2017 jsou tu změny. Ametyst se formálně stal zapsaným spolkem. Staří i noví členové si na únorové schůzce dohodli, co bude mít kdo na starosti a čím se budou v příštích dvou letech ponejvíce zabývat.

  Jako dárek dostal Ametyst nový web, který si už dlouho toužebně přál. Jak se vám líbí? Napište nám! Oceníme chválu i tipy, jak stránky ještě vylepšit :)

 • Jarní kyslík s Ametystem

  Jarní kyslík s Ametystem

  Také nemůžete v tom krásném počasí s dětmi ve třídě vydržet? Není se čemu divit. Všechny to táhne ven. Jarní šrumec v parcích a zahradách, to chce prozkoumat. Pojďte se učit ven s Ametystem. Ulovte si svůj termín pro jarní výuku nebo se inspirujte našimi nápady a vyrazte do zeleně se svou třídou sami.

  Jaro dobíjí baterky! Užijte si to.

  Objednávky

  Iveta Pišvejcová, 735 176 581, pisvejcova@ametyst21.cz