Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Klokočínské louky

  Přírodovědné průzkumy 2018

  I v letošním roce provádíme několik přírodovědných průzkumů, které budou sloužit pro potřebu zpracování plánů péče o zvláště chráněná území, posouzení vlivů dopravních staveb na přírodu a krajinu nebo k monitoringu stavu ohrožených druhů a přírodních biotopů. Jeden z největších průzkumů zpracováváme pro stavbu „Modernizace tratě Nemanice – Protivín – Písek město. Železniční trať v tomto úseku prochází v těsné blízkosti několika zvláště chráněných území, evropsky významných lokalit a ptačích oblastí.  Při průzkumu vegetace v jarním aspektu byl v EVL Klokočínské louky zaznamenán hojný výskyt ohrožených druhů žebratky bahenní (Hottonia palustris) a bazanovce kytkokvětého (Lysimachia thyrsiflora).

 • Víkend otevřených zahrad 2018

  Víkend otevřených zahrad se blíží

  I letos se Ametyst zapojuje do oblíbené akce Víkend otevřených zahrad. V sobotu 9. června 2018 pro vás bude ve staré škole na Prusinách od 10 do 18 hodin nachytána čajovna „U slézové růže". Připravujeme i herní koutek pro děti a výtvarnou dílničku (zvířátka a stromky z větviček, přívěsky, voňavý pytlíček, omalovánky) pro děti i dospělé. Průběžně můžete krmit prusinská zvířata. Ochutnat můžete dobroty s bylinkami.

 • Hledáme lektory výukových programů

  Chcete získat pedagogickou praxi a zároveň si přivydělat? Chcete zažívat roli dětského průvodce přírodou? Pak hledáme právě Vás! Podívejte se na náš inzerát.

 • Pozvánka na velikonoční program

  Přijeďte za námi do Prusin na velikonoční program

  Budeme pozorovat příchod jara, vyzkoušíme si některé velikonoční zvyky a nakrmíme prusinská zvířata. Objednejte si program Jaro, vítej do vsi.

  Pozor! Nabídka je časově omezená. Termíny 19. - 26. 3. 

 • Den otevřených dveří 2017

  Den otevřených dveří a živý betlém na Prusinách

  V sobotu 16. prosince vás rádi přivítáme ve staré prusinské škole na tradičním dni otevřených dveří. Od 15 do 17 hodin si můžete prohlédnout vánočně vyzdobené třídy, umotat si svíčku z včelího vosku nebo vyrobit ozdobu z vizovického těsta. Chybět nebude ani čaj, káva a vánoční punč. Můžete dorazit už hodinu předem - od 14 hodin v kostele sv. Jakuba Většího uvidíte živý betlém v podání dětí z Netunic.

  LETÁČEK KE STAŽENÍ