Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Poslední volné termíny - Advent na Prusinách

  Máme poslední dva volné termíny na výukový program Advent na Prusinách - jde o dva pondělky 11. a 18. prosince. Odbjednávejte u Ivety Pišvejcové -  735 176 581, pisvejcova@ametyst21.cz

 • Konference 2017 - Voda

  Krajská konference učitelů EVVO

  Zveme vás na tradiční konferenci EVVO letos zaměřenou na vodu a její využívání. Akce se koná 29.11. 2017  od 8.30 v sadech 5. května 42 v Plzni. Bližší informace o programu získáte a přihlásit se můžete na stránkách Krajského centra vzdělávání - www.kcvjs.cz.

   

 • Advent na Prusinách

  Pozvánka na adventní program

  Čas je neúprosný a blíží se nám pomalu období příprav na Vánoce. Přijeďte s dětmi nasát vánoční atmosféru a objednejte si program Advent na Prusinách.

 • Výstava hub 2017

  Přijeďte na výstavu hub na Prusinách

  O víkendu 21. a 22. října pořádá Luboš Zelený ve staré škole na Prusinách již 9. ročník výstavy hub. Nachystal pro vás i poutavý doprovodný program - o tom se dozvíte víc na plakátku.

 • V řece

  Zažít přírodu bez hranic

  Ve dnech 3. až 5. května 2017 se ve starém mlýnu v Arnschwangu, kde sídlí LBV-Zentrum Mensch und Natur, sešli žáci ze 21. ZŠ z Plzně a žáci z Bad Kötzingu. Společně strávili tři dny v okolní přírodě, především v místní říční nivě, kterou intenzivně prozkoumali.

  Ačkoliv počasí pobytu venku nepřálo, nenechali se žáci ani lektoři odradit a strávili takřka veškerý čas venku. Prošli ledňáčkovu stezku řekou, kde měli možnost pocítit na vlastní kůži sílu proudu nebo klid mělčiny, a mohli se tak vžít do tamních živočichů. Věnovali se společně různým zážitkovým hrám, které byly spojeny s jazykovou animací, kdy se žáci naučili něco málo z jazyka svých sousedů. Seznámili se také s ekosystémem nivní louky a s životem pod vodou.

  Žáci společně měřili šířku říčního koryta a zkoumali jeho hloubku, což se nakonec neobešlo bez koupání. Na základě zjištěných údajů pak uměli zakreslit tvar dna říčky Chamb. Kromě přímého kontaktu s přírodou se žáci také zamysleli nad svou ekologickou stopou. Zamysleli se nad svou každodenní spotřebou a nad tím, zda mohou svým chováním ovlivnit stav našeho životního prostředí.

  Tímto česko-německým setkáním navázalo LBV-Zentrum Mensch und Natur a Ametyst na dlouholetou spolupráci v oblasti ekologické výchovy, kromě jiného také na předchozí tábor na Prusinách a česko-německou netopýří noc. Žáci měli možnost poznat blíže své sousedy prostřednictvím soustředěné práce i barvitých zážitků.

  Fotogalerii najdete zde.

  Projekt jsme uskutečnili díky finanční podpoře Plzeňského kraje.