Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Spolek Ametyst jede

  Spolek Ametyst jede

  S rokem 2017 jsou tu změny. Ametyst se formálně stal zapsaným spolkem. Staří i noví členové si na únorové schůzce dohodli, co bude mít kdo na starosti a čím se budou v příštích dvou letech ponejvíce zabývat.

  Jako dárek dostal Ametyst nový web, který si už dlouho toužebně přál. Jak se vám líbí? Napište nám! Oceníme chválu i tipy, jak stránky ještě vylepšit :)

 • Jarní kyslík s Ametystem

  Jarní kyslík s Ametystem

  Také nemůžete v tom krásném počasí s dětmi ve třídě vydržet? Není se čemu divit. Všechny to táhne ven. Jarní šrumec v parcích a zahradách, to chce prozkoumat. Pojďte se učit ven s Ametystem. Ulovte si svůj termín pro jarní výuku nebo se inspirujte našimi nápady a vyrazte do zeleně se svou třídou sami.

  Jaro dobíjí baterky! Užijte si to.

  Objednávky

  Iveta Pišvejcová, 735 176 581, pisvejcova@ametyst21.cz

 • Pohorky, termosky a opalovací krémy v pohotovosti

  Dovolená? Ale kde že. Přírodovědcům z Ametystu začala naplno sezóna terénních průzkumů. Žáby skáčou, ptáci zpívají, květena předvádí svá kouzla a my sbíráme data. Letos je to pestré: trasy budoucích dálnic a železnic, výsypky, chráněná území, volná krajina, hory i nížiny. Krom domovského Plzeňského kraje nás čekají výjezdy i do všech sousedních. Díky těmto „výletům“ vzniknou podklady pro hodnocení vlivů na životní prostředí a opatření pro zmírnění negativních vlivů, plány péče, dlouhodobé řady dat o populacích sledovaných druhů, vstupy do celostátní vrstvy mapování biotopů (AOPK ČR). Zkrátka samé důležité věci. Krásné výpravy do přírody vám přeje celý náš tým!