Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Nabídka_jaro2021

  Hola, hola, škola volá!

  S radostí Vám oznamujeme, že se po nepříznivých časech opět vracíme s našimi výukovými programy do školních zahrad již od tohoto týdne. Během koronavirové pauzy jsme nezaháleli a přizpůsobili jsme naše výukové programy tak, abychom se mohli společně vydat na průzkumy školní zeleně a zároveň jsme všichni zůstali chráněni a v bezpečí. Programy proto probíhají pouze venku. Naši lektoři jsou pravidelně testovaní a mají podepsané čestné prohlášení o bezinfekčnosti.

  Číst dále
 • D2C konference

  Proběhla vědecká konference projektu D2C

  Více než 90 účastníků z 22 evropských zemí se připojilo k vědecké konferenci „Science in Support of Ecological Networks – Lessons learned from the European Green Belt“, pořádané 15. dubna 2021 v rámci projektu DaRe to Connect.
  Díky konferenci jsme získali zajímavé postřehy a tipy pro následné projektové aktivity.

  Číst dále
 • Národní hodnotící workshop

  Národní hodnotící workshop projektu D2C

  Na konci března jsme uspořádali on-line Národní hodnotící workshop, při kterém jsme odborníkům z akademického prostředí a neziskového sektoru i pracovníkům státních a krajských organizací představili návrhy oblastí, kterým je třeba věnovat pozornost, aby se zlepšila ekologická propojenost a ekosystémové služby Zeleného pásu v území Bavorský les/Mühlviertel/Šumava.

  Číst dále
 • Shrnutí projektu tetraovit

  Skončil projekt TetraoVit

  Na konci února 2021 se nám i našim partnerům podařilo dokončit všechny plánované milníky projektu TetraoVit. O aktivitách projektu vyšel také článek v regionálním deníku IDNES.

  Číst dále
 • PF 2021

  PF 2021

  Přejeme všem poklidné Vánoce a do nového roku zdraví a štěstí.

  Číst dále