Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Terénní školení

  Šumavské setkání projektu D2C

  Nedílnou součástí projektů je setkávání partnerů. Tentokrát padl los na Ametyst, aby uspořádal setkání v České republice. Rozhodli jsme se ukázat kolegům z organizací zapojených do projektu D2C krásy Šumavy, která je součástí Pilotního regionu 1. Setkání proběhlo 8. - 10. května 2019 v Kubově Huti.

  Číst dále
 • Tetřívčí slepice pozoruje za ranního rozbřesku tokající kohoutky, autor Ondřej Volf

  Kolik tetřívků vlastně žije v zájmovém území projektu TetraoVit?

  Na konci dubna a na začátku května proběhl v Krušných horách každoroční monitoring tokajících tetřívků. Velkou pozornost jsme tetřívkům věnovali i my v projektovém území. A kolik jsme jich napočítali? Bohužel, oproti dřívějším letům se jejich celkový počet zase snížil. Na české straně jsme zaznamenali celkem 13 kohoutků a dvě slepice. V české části tak došlo k poklesu o 5 kohoutků ve srovnání s rokem 2018. Kolegové v Sasku spočetli 7 samců, o jednoho víc než vloni. Že by jim tamní lesníci připravili lepší prostředí?

  Číst dále
 • Školení na Horské Kvildě

  Představujeme projekt DaRe to Connect zaměstnancům NP Šumava

  Ve čtvrtek 4. dubna jsme na Horské Kvildě představili náš projekt zaměstnancům Národního parku Šumava. Povídali jsme si také o vzniku a významu Evropského zeleného pásu. Odpoledne jsme si při procházce kolem Hamerského potoka vyzkoušeli různé aktivity, kterými lze začlenit téma Evropského zeleného pásu do výukových programů pro děti.

  Číst dále
 • DaRe to Connect plánování

  Projekt DaRe to Connect nás volá do terénu

  Přichází jaro a projektový tým plánuje terénní průzkumy v Pilotním regionu 1. Zajímat nás bude rys ostrovid, jeřábek lesní, luční společenstva a jejich historie, vzájemná propojenost přírodních biotopů i migrační překážky. Budeme také ověřovat platnost dat získaných analýzou družicových snímků.

  Číst dále
 • Tetřívek obecný

  První rok projektu na ochranu tetřívka v Krušných horách je za námi

  V roce 2018 jsme zahájili velký projekt na ochranu tetřívka obecného v Krušných horách a udělali jsme spoustu práce zejména při mapování jeho výskytu a prostředí přímo v terénu. Co všechno, proč a jak jsme dělali, si můžete přečíst v podrobném článku.
  Naším úkolem pro další období bude zpracování plánu opatření pro tetřívka v zájmovém území.

  Číst dále