Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Ametyst oslavil 20 let

  Ametyst oslavil 20 let!

  V polovině letošního roku uplynulo 20 let od našeho vzniku. Tehdy ještě Občanské sdružení Ametyst bylo oficiálně založeno 16. června 1999. U zrodu stáli Tomáš Pruner, Filip Malý, Miroslav Šuta a myšlenka chránit přírodu, životní prostředí a šířit vzdělávání, výchovu a osvětu v environmentální oblasti. A těmto tématům se v Ametystu věnujeme dodnes.

  Číst dále
 • Pracovní setkání projektových partnerů v Drážďanech 4. září 2019, autor Ondřej Volf

  Z projektu TetraoVit: Společná pracovní schůzka v Drážďanech

  Projekt se posunul do další fáze, a tak se všichni projektoví partneři sešli u jednoho stolu, aby se informovali o výsledcích práce za letošní rok. 4. září na Technické Univerzitě v Drážďanech každý z účastníků přednesl příspěvek o tom, co se dělo v roce 2019.

  Číst dále
 • Léto v terénu s D2C

  Léto bylo pro naše přírodovědce ve znamení sběru dat a terénních průzkumů v Zeleném pásu Evropy. Navštívili jsme celkem 15 lokalit na české části Pilotního regionu 1. Zaměřili jsme se na výskyt jeřábka lesního, tetřeva hlušce a dalších druhů ptáků. Mapovali jsme také luční ekosystémy. Nedílnou součástí terénní práce byla koordinace ověřování dat z dálkového průzkumu Země družicí Sentinel.

  Číst dále
 • Tvoříme a učíme se v zahradě - podzim

  Dokončili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

  Od září 2018 do června 2019 jsme realizovali projekt Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny ve školních zahradách mateřských škol.

  Číst dále
 • Vajíčka

  Za hnědáskem chrastavcovým s kolegy z D2C

  Naši kolegové z Národního parku Örség v Maďarsku a Přírodního parku Goričko ve Slovinsku si jako jeden z cílů projektu DaRe to Connect stanovili zlepšení stavu tamější populace hnědáska chrastavcového. Proto se k nám na konci června vydali sbírat zkušenosti s ochranou tohoto krásného motýla. Ukázali jsme jim, jak probíhá péče o tento druh na několika lokalitách v okolí Aše a Teplé.

  Číst dále