Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Výukové programy - do konce října za nižší ceny!

  Výukové programy do konce října za nižší ceny!

  Od listopadu navyšujeme ceny našich programů na 70,-Kč/žák za program trvající 1,5h a na 75,-Kč/žák za programy na Prusinách a programy trvající 3h. Programy objednané do konce října, byť i na poříjnové termíny budeme stále účtovat za 65 Kč, pokud ale zavoláte až v listopadu, budete mít program za vyšší ceny.

  Číst dále
 • Ametyst oslavil 20 let

  Ametyst oslavil 20 let!

  V polovině letošního roku uplynulo 20 let od našeho vzniku. Tehdy ještě Občanské sdružení Ametyst bylo oficiálně založeno 16. června 1999. U zrodu stáli Tomáš Pruner, Filip Malý, Miroslav Šuta a myšlenka chránit přírodu, životní prostředí a šířit vzdělávání, výchovu a osvětu v environmentální oblasti. A těmto tématům se v Ametystu věnujeme dodnes.

  Číst dále
 • Pracovní setkání projektových partnerů v Drážďanech 4. září 2019, autor Ondřej Volf

  Z projektu TetraoVit: Společná pracovní schůzka v Drážďanech

  Projekt se posunul do další fáze, a tak se všichni projektoví partneři sešli u jednoho stolu, aby se informovali o výsledcích práce za letošní rok. 4. září na Technické Univerzitě v Drážďanech každý z účastníků přednesl příspěvek o tom, co se dělo v roce 2019.

  Číst dále
 • Léto v terénu s D2C

  Léto bylo pro naše přírodovědce ve znamení sběru dat a terénních průzkumů v Zeleném pásu Evropy. Navštívili jsme celkem 15 lokalit na české části Pilotního regionu 1. Zaměřili jsme se na výskyt jeřábka lesního, tetřeva hlušce a dalších druhů ptáků. Mapovali jsme také luční ekosystémy. Nedílnou součástí terénní práce byla koordinace ověřování dat z dálkového průzkumu Země družicí Sentinel.

  Číst dále
 • Tvoříme a učíme se v zahradě - podzim

  Dokončili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

  Od září 2018 do června 2019 jsme realizovali projekt Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny ve školních zahradách mateřských škol.

  Číst dále