Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • tetřívek 2019

  Druhý rok projektu na ochranu tetřívka v Krušných horách

  Naše práce na projektu v roce 2019 vycházela z velkého množství dosud nasbíraných dat o biotopové preferenci tetřívka obecného. Jedná se o pravidelný monitoring kohoutků tetřívka při jarním toku, celoroční vyhledávání jeho stop, trusu a peří a naše podrobné mapování projektového území z roku 2018.

  Číst dále
 • Příměstské tábory 2020

  Letní příměstské tábory 2020

  Hola, hola, léto volá a s ním i letní příměstské tábory! I letošní rok pro Vaše děti chystáme dva turnusy příměstského tábora u nás na Prusinách.

  Číst dále
 • Pracovní setkání ve Vídni

  Ani v zimě projekt D2C nezahálí

  Zimní období je pro náš projektový tým časem zpracovávání dat, vytváření podkladů pro naše kolegy například z Univerzity ve Vídni, a také plánovaní dalšího postupu v projektu. V prosinci proběhlo setkání ve Vídni, kde jsme společně s německými a rakouskými partnery plánovali opatření na ochranu krajiny Zeleného pásu podél společné hranice.

  Číst dále
 • Učit se venku nás baví

  Učit se venku nás baví

  S koncem roku 2019 ukončujeme i projekt Učit se venku nás baví, který probíhal od září 2018 do listopadu 2019 za podpory Státního fondu životního prostředí. Cílem projektu byla realizace venkovních výukových programů pro MŠ, ZŠ i SŠ v Plzeňském kraji, kterých bylo v rámci projektu uskutečněno celkem 83!

  Číst dále
 • Hledáme lektory

  Hledáme nové lektory programů environmentální výchovy!

  Máte zájem o environmentální vzdělávání? Baví vás pracovat s dětmi? Rozšiřte řady našich lektorů!

  Číst dále