Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Léto v terénu s D2C

  Léto bylo pro naše přírodovědce ve znamení sběru dat a terénních průzkumů v Zeleném pásu Evropy. Navštívili jsme celkem 15 lokalit na české části Pilotního regionu 1. Zaměřili jsme se na výskyt jeřábka lesního, tetřeva hlušce a dalších druhů ptáků. Mapovali jsme také luční ekosystémy. Nedílnou součástí terénní práce byla koordinace ověřování dat z dálkového průzkumu Země družicí Sentinel.

  Číst dále
 • Tvoříme a učíme se v zahradě - podzim

  Dokončili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

  Od září 2018 do června 2019 jsme realizovali projekt Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny ve školních zahradách mateřských škol.

  Číst dále
 • Vajíčka

  Za hnědáskem chrastavcovým s kolegy z D2C

  Naši kolegové z Národního parku Örség v Maďarsku a Přírodního parku Goričko ve Slovinsku si jako jeden z cílů projektu DaRe to Connect stanovili zlepšení stavu tamější populace hnědáska chrastavcového. Proto se k nám na konci června vydali sbírat zkušenosti s ochranou tohoto krásného motýla. Ukázali jsme jim, jak probíhá péče o tento druh na několika lokalitách v okolí Aše a Teplé.

  Číst dále
 • Terénní školení

  Šumavské setkání projektu D2C

  Nedílnou součástí projektů je setkávání partnerů. Tentokrát padl los na Ametyst, aby uspořádal setkání v České republice. Rozhodli jsme se ukázat kolegům z organizací zapojených do projektu D2C krásy Šumavy, která je součástí Pilotního regionu 1. Setkání proběhlo 8. - 10. května 2019 v Kubově Huti.

  Číst dále
 • Tetřívčí slepice pozoruje za ranního rozbřesku tokající kohoutky, autor Ondřej Volf

  Kolik tetřívků vlastně žije v zájmovém území projektu TetraoVit?

  Na konci dubna a na začátku května proběhl v Krušných horách každoroční monitoring tokajících tetřívků. Velkou pozornost jsme tetřívkům věnovali i my v projektovém území. A kolik jsme jich napočítali? Bohužel, oproti dřívějším letům se jejich celkový počet zase snížil. Na české straně jsme zaznamenali celkem 13 kohoutků a dvě slepice. V české části tak došlo k poklesu o 5 kohoutků ve srovnání s rokem 2018. Kolegové v Sasku spočetli 7 samců, o jednoho víc než vloni. Že by jim tamní lesníci připravili lepší prostředí?

  Číst dále