Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • TÁBOR 2020_úvodka

  Léto s příměstskými tábory na Prusinách je za námi

  Lovit a zkoumat luční hmyz, poznávat rostliny, hladit si ovečky a králíky, luštit šifry na stopovačce, vyrábět ruční papír, zkoumat vzorky pod mikroskopem a hrát si venku.

  Číst dále
 • dudek

  Ptačí rok - co se děje na Prusinách na začátku léta?

  Tak se to povedlo! Dudci v naší blízkosti opravdu zahnízdili. Našli si domov ve staré hrušni a vyvedli zde mláďata. Na prusinské pastviny rodiče často létali sbírat hmyz a nyní už se celá rodina rozptýlila všude po okolí.

  Číst dále
 • 17. zš a mš - biopoklad

  Do školních zahrad jsme instalovali dřevěné kompostéry

  Náš aktuálně probíhající projekt Biopoklad do školních zahrad se nezastavil ani za časů koronaviru. Klade si za cíl motivovat žáky i učitele ke třídění a kompostování bioodpadu a celkem se do něj zapojilo devět plzeňských základních škol. Lektorky a další pracovníci ekovýchovy v jarních měsících pilně pracovali na dílčích částech projektu.

  Číst dále
 • Skautky v Zeleném pásu

  Skauti v Zeleném pásu

  Povedlo se nám navázat spolupráci se Skautským institutem, pro který jsme navrhli lokality v Pilotním regionu 1 projektu D2C vhodné pro zapojení do programu Patronáty. Cílem programu je propojit skautské oddíly, odborníky a správce přírodně cenných lokalit a zapojit mladé lidi do aktivní ochrany přírody. Skauty budeme doprovázet při péči o šumavské louky, které jsou ohrožené nedostatkem péče.

  Číst dále
 • Divočina Plzně

  Vypravte se s námi do divoké Plzně

  Pojďte s námi prozkoumat plzeňskou přírodu. Nejspíš vás překvapí, co všechno tu roste a žije. Náš lektorský tým si pro vás připravil dvouhodinovou procházku, při které budeme pozorovat a prozkoumávat živočichy a rostliny Plzně a povídat si o ekosystémech města.

  Číst dále