Novinky

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Divočina Plzně

  Vypravte se s námi do divoké Plzně

  Pojďte s námi prozkoumat plzeňskou přírodu. Nejspíš vás překvapí, co všechno tu roste a žije. Náš lektorský tým si pro vás připravil dvouhodinovou procházku, při které budeme pozorovat a prozkoumávat živočichy a rostliny Plzně a povídat si o ekosystémech města.

  Číst dále
 • korona výuky

  Od 25. května budeme opět učit ve školních zahradách!

  Pandemie koronaviru se významně dotkla i ekovýchovné sekce Ametystu. Od 12. března z důvodu uzavření škol a školek neproběhl ani jeden výukový program. Naše lektorky ale samozřejmě nezahálely; věnovaly se vylepšování stávajících výukových programů, zvelebování velké třídy na Prusinách a zhotovování dřevěných kompostérů do projektu Biopoklad do školních zahrad.

  Číst dále
 • Jeřábek

  Terénní průzkumy během v období koronakrize

  Pandemie koronaviru významně změnila naše životy, naštěstí můžeme pokračovat v našich aktivitách v ochraně přírody. Jaro propuklo velmi rychle a náš tým má v terénu hodně práce. Terénní průzkumy jsme zaměřili na ptactvo, zejména na tetřevovité ptáky. Sbíráme data pro studii výskytu jeřábka obecného na 12 lokalitách v Pilotním regionu 1. Kromě toho zaznamenáváme výskyt tetřeva, tetřívka a dalších druhů.

  Číst dále
 • Školení na Horské Kvildě

  D2C projekt za časů COVID-19

  Vzhledem k propuknutí pandemie koronaviru jsme museli zrušit společné setkání partnerů v Rumunsku, které se mělo konat v dubnu 2020. Je to smutné, ale nevyhnutelné opatření v době hrozby, které je celá Evropa vystavena.

  Číst dále
 • Odpady Rokycany

  Předcházíme vzniku odpadu a kompostujeme v Rokycanech

  V únoru a v březnu jsme pokračovali ve výukových programech na téma odpady v Rokycanech.

  Číst dále