Magazín

Hlavní události a informace sezóny. Co jsme poslední dobou „upekli“ nebo zrovna nabízíme. Čerstvé novinky a zajímavosti sledujte na našem Facebooku.

 • Online meeting

  Online setkání k šumavským loukám

  Projekt D2C má pokračovat diskuzí nad opatřeními, které by zlepšily ekologickou konektivitu a ekosystémové služby v Pilotním regionu Bavorský les/Mühlviertel/Šumava. Bohužel nám kartami zamíchala epidemie COVID-19 a veškerá jednání se musí přesunout do virtuálního prostředí. 19. listopadu jsme proto uspořádali online setkání k šumavským loukám. Sešli jsme se s odborníky z NP Šumava, Ministerstva životního prostředí, Jihočeského kraje, Jihočeské univerzity, Masarykovy univerzity a dalších organizací.

  Číst dále
 • Biopoklad 2

  Zkoumáme s dětmi život v kompostu

  Ve školách, které se zapojily do projektu Biopoklad do školních zahrad, probíhají výukové programy zaměřené na kompostování. S dětmi porovnáváme rozdíly mezi půdou ze záhonu a čerstvým kompostem. 

  Číst dále
 • Nabídka programů listopad 2020

  Akce na výukové programy v listopadu

  Pojďte se s námi a s dětmi v listopadu na chvilku odreagovat do přírody, přijít na jiné myšlenky a využít zážitkového učení.

  Číst dále
 • Komiks tetřívek

  Zrodil se příběh o tetřívkovi

  Vytvořili jsme komiksový příběh, který seznamuje čtenáře s životem tetřívka obecného a s nástrahami, kterým dnes druh musí čelit. Povedená česká verze získala i svou německou mutaci.

  Číst dále
 • Letní nebo zimní výprava?

  Letní vycházky do Zeleného pásu

  Nespletla jsem se ani si z vás nedělám legraci, obrázek k tomuto článku skutečně patří. Kdo se spolu s námi v létě vydal do Zeleného pásu Evropy, dozvěděl se leccos nejen o přírodě a historii, ale i o rozmarech počasí v horách. Víc si přečtete v článku.

  Číst dále