Ekovýchovná konference zaměřená na téma ptáci

Dne 4. listopadu proběhlo již tradiční celodenní setkání koordinátorů ekologické výchovy a učitelů se zájmem o ekologickou výchovu. Letošní konference byla zaměřena na téma ptáci.

Posluchači se například seznámili s praktickou ochranou chráněných druhů ptáků, dozvěděli se o zajímavých ptačích oblastech v Plzeňském kraji, kde mohou se svými žáky uskutečňovat pozorování a také se učili rozpoznávat pěvce po hlase. Dále byla účastníkům představena aktuální nabídka Ametystu, dozvěděli se více informací o možnosti čerpání finančních prostředků z Nadačního fondu Zelený poklad. Posluchači měli také možnost seznámit se s využitím mobilních aplikací k tématu ptáci ve výuce, či kam s dětmi vyrazit na ornitologickou procházku.

“Těší nás, že jsme letos mohli konferenci uskutečnit v prostorách Krajského centra vzdělávání a měli tak možnost vidět se se všemi účastníky tváří v tvář. Již nyní se těšíme na další podobné akce, které pro veřejnost nebo pedagogy připravujeme..” říká Lenka Prunerová ze Spolku Ametyst.

EV konference ptáciEV konference ptáciEV konference ptáciEV konference ptáci