Dokončili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

Od září 2018 do června 2019 jsme realizovali projekt Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny

Školy měly na výběr z osmi výukových programů, které rovnoměrně pokrývaly všechna roční období. Těžištěm každého programu byla dílna, při které si děti vyrobily konkrétní věc. Zkoumaly svou školní zahradu, vstřebávaly hravou formou nové informace o přírodě a také tvořily – v zimě například jednorázová ptačí krmítka z přírodních materiálů, na jaře zdravou limonádu a pomazánku s bylinkami.

Cílem projektu bylo poskytnout dětem zážitek z pobytu v přírodním prostředí a jeho kreativní využití a motivovat pedagogy k celoročnímu pobytu venku. Víme totiž, že příroda neskýtá jen dobrý prostor pro učení, ale je velmi důležitá i pro fyzické a psychické zdraví dětí. Vytvoření blízkého vztahu k přírodě je navíc základním předpokladem pro motivaci naše životní prostředí také chránit.

Projekt se setkal s kladným ohlasem ze stran lektorek, učitelů i žáků a výukové programy budou dále zařazeny do nabídky Ametystu.

Více se o nabízených programech dozvíte na http://www.ametyst21.cz/ev/nabidka/vyukove-programy/.